Foxconn Slovakia spustí ešte v tomto roku predsériovú výrobu pre nových zákazníkov v automobilovom priemysle. Spoločnosť pre nich bude vyrábať dosky plošných spojov pre moduly svetlometov do vozidiel. Nová produkcia rozšíri hlavný výrobný program závodu, ktorým sú LCD a OLED televízory a dosky plošných spojov vyrábané SMT technológiou a používané v televízoroch.

“Naše oddelenie výskumu a vývoja sa aktívne podieľa na vývoji produktov pre nových zákazníkov v automobilovom priemysle, zároveň budeme zabezpečovať aj samotnú výrobu. Našou ďalšou pridanou hodnotou sú viac ako 25-ročné skúsenosti vo výrobe elektroniky a dosiek plošných spojov,” povedal výkonný riaditeľ Foxconn Slovakia Peter Hrčka.

Sériová výroba pre automobilový priemysel sa bude realizovať na novej plne automatizovanej výrobnej linke na výrobu dosiek plošných spojov technológiou SMT. Linku budú tvoriť osádzacie automaty, automatizovaný röntgenový inšpekčný systém, spájkovacia pec, zásobníky súčiastok a automatický separátor dosiek plošných spojov.

Investícia na obstaranie technológie predstavuje 4,78 milióna eur. Štát ju v prípade splnenia investičných podmienok plánuje podporiť sumou vo výške necelých 0,6 milióna eur. Pre výrobu pre automobilový priemysel plánuje spoločnosť vytvoriť 20 nových pracovných miest.

Foxconn Slovakia oznámil záujem vstúpiť do segmentu automotive pred dvoma rokmi. V minulom roku rozšíril svoj tím v Nitre o oddelenie výskumu a vývoja. Následne získal potrebnú certifikáciu, ktorá bola predpokladom pre získanie nových kontraktov. V rámci dodávateľského reťazca v automobilovom segmente pôsobí Foxconn Slovakia na úrovni Tier 2, teda ako jeden zo subdodávateľov.

Ďalšie články

VŠADE DOBRE, TU JE NAJ

04. októbra 2022

VŠADE DOBRE, TU JE NAJ

Čítať ďalej
ROZBEHNITE SVOJ BIZNIS S NAMI

12. augusta 2022

ROZBEHNITE SVOJ BIZNIS S NAMI

Čítať ďalej
NOVÝ ZELENÝ ATELIÉR VYRÁSTOL V BOTANICKEJ ZÁHRADE AJ VĎAKA NAŠEJ POMOCI

12. augusta 2022

NOVÝ ZELENÝ ATELIÉR VYRÁSTOL V BOTANICKEJ ZÁHRADE AJ VĎAKA NAŠEJ POMOCI

Čítať ďalej