Vzácne dobré správy prichádzajú z priemyslu, pre našu ekonomiku najdôležitejšieho sektora. Ten druhej vlne pandémie nielenže úspešne odoláva, ale v novembri sa dokonca našim fabrikám podarilo dosiahnuť 2,2-percentný medziročný rast produkcie. Naposledy sa im takto darilo v júli 2019.

Do plusu poslala pandémia aj firmu Foxconn, ktorá v Nitre vyrába televízory. Od júla až do novembra produkovali viac, než naplánovali na začiatku roka, čím dohnali aj straty za prvú vlnu. Záujem nepoľavuje ani v januári. „Ľudia musia ostať doma a neostáva im nič iné ako papučová televízna kultúra,“ myslí si Managing Director Foxconnu Peter Hrčka.
November je tradične silný mesiac, keďže firmy chcú pred koncom roka zabrať. „Výsledky sú vysoko nad pôvodnými očakávaniami, ale za vodou ešte zďaleka nie sme,“ varuje Július Kostolný, podpredseda Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory. To potvrdzuje aj decembrový prieskum týkajúci sa očakávaných objednávok, v ktorom boli firmy oproti novembru pesimistickejšie. „Očakávame, že produkcia v úvode roku 2021 bude opäť zaostávať za úrovňami spred roka,“ myslí si Koršnák. Tvrdí, že do „normálu“ sa môžeme vrátiť až na jeseň.

Ďalšie články

KAŽDÝ SI TO VIE SPOČÍTAŤ

19. októbra 2023

KAŽDÝ SI TO VIE SPOČÍTAŤ

Čítať ďalej
AJ ŠKÔLKY V NITRIANSKOM KRAJI BUDÚ ŽIŤ TECHNIKOU

07. septembra 2023

AJ ŠKÔLKY V NITRIANSKOM KRAJI BUDÚ ŽIŤ TECHNIKOU

Čítať ďalej
ÚSPEŠNÝ FOXCONN ZELENÝ CYKLOTÍM V NITRE

14. augusta 2023

ÚSPEŠNÝ FOXCONN ZELENÝ CYKLOTÍM V NITRE

Čítať ďalej