Vzácne dobré správy prichádzajú z priemyslu, pre našu ekonomiku najdôležitejšieho sektora. Ten druhej vlne pandémie nielenže úspešne odoláva, ale v novembri sa dokonca našim fabrikám podarilo dosiahnuť 2,2-percentný medziročný rast produkcie. Naposledy sa im takto darilo v júli 2019.

Do plusu poslala pandémia aj firmu Foxconn, ktorá v Nitre vyrába televízory. Od júla až do novembra produkovali viac, než naplánovali na začiatku roka, čím dohnali aj straty za prvú vlnu. Záujem nepoľavuje ani v januári. „Ľudia musia ostať doma a neostáva im nič iné ako papučová televízna kultúra,“ myslí si Managing Director Foxconnu Peter Hrčka.
November je tradične silný mesiac, keďže firmy chcú pred koncom roka zabrať. „Výsledky sú vysoko nad pôvodnými očakávaniami, ale za vodou ešte zďaleka nie sme,“ varuje Július Kostolný, podpredseda Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory. To potvrdzuje aj decembrový prieskum týkajúci sa očakávaných objednávok, v ktorom boli firmy oproti novembru pesimistickejšie. „Očakávame, že produkcia v úvode roku 2021 bude opäť zaostávať za úrovňami spred roka,“ myslí si Koršnák. Tvrdí, že do „normálu“ sa môžeme vrátiť až na jeseň.

Ďalšie články

ZO SRDCA ĎAKUJEME

31. januára 2023

ZO SRDCA ĎAKUJEME

Čítať ďalej
OPÄŤ PATRÍME MEDZI TOP 10 NAJZAMESTNÁVATEĽOV NA SLOVENSKU

23. januára 2023

OPÄŤ PATRÍME MEDZI TOP 10 NAJZAMESTNÁVATEĽOV NA SLOVENSKU

Čítať ďalej
VZDELANIE JE ZÁKLAD ÚSPEŠNÉHO ŽIVOTA

09. januára 2023

VZDELANIE JE ZÁKLAD ÚSPEŠNÉHO ŽIVOTA

Čítať ďalej