Vzácne dobré správy prichádzajú z priemyslu, pre našu ekonomiku najdôležitejšieho sektora. Ten druhej vlne pandémie nielenže úspešne odoláva, ale v novembri sa dokonca našim fabrikám podarilo dosiahnuť 2,2-percentný medziročný rast produkcie. Naposledy sa im takto darilo v júli 2019.

Do plusu poslala pandémia aj firmu Foxconn, ktorá v Nitre vyrába televízory. Od júla až do novembra produkovali viac, než naplánovali na začiatku roka, čím dohnali aj straty za prvú vlnu. Záujem nepoľavuje ani v januári. „Ľudia musia ostať doma a neostáva im nič iné ako papučová televízna kultúra,“ myslí si Managing Director Foxconnu Peter Hrčka.
November je tradične silný mesiac, keďže firmy chcú pred koncom roka zabrať. „Výsledky sú vysoko nad pôvodnými očakávaniami, ale za vodou ešte zďaleka nie sme,“ varuje Július Kostolný, podpredseda Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory. To potvrdzuje aj decembrový prieskum týkajúci sa očakávaných objednávok, v ktorom boli firmy oproti novembru pesimistickejšie. „Očakávame, že produkcia v úvode roku 2021 bude opäť zaostávať za úrovňami spred roka,“ myslí si Koršnák. Tvrdí, že do „normálu“ sa môžeme vrátiť až na jeseň.

Ďalšie články

INOVATÍVNEJŠIA NITRA VĎAKA FOXCONNU

18. apríla 2024

INOVATÍVNEJŠIA NITRA VĎAKA FOXCONNU

Čítať ďalej
DARUJTE HODINU NAŠEJ ZEMI

23. marca 2024

DARUJTE HODINU NAŠEJ ZEMI

Čítať ďalej
PATRÍME K NAJINOVATÍVNEJŠÍM FIRMÁM NA SVETE

07. marca 2024

PATRÍME K NAJINOVATÍVNEJŠÍM FIRMÁM NA SVETE

Čítať ďalej