Najlepšie projekty grantového programu Nitrianskej komunitnej nadácie „Inovatívne s Foxconnom“ finišujú s realizáciou. Víťazný projekt príjemného verejného posedenia Square Seeds sa na jar 2022 bude vynímať v historickom srdci Nitry – na Svätoplukovom námestí.

Obyvatelia a návštevníci Nitry tak nájdu pred Divadlom Andreja Bagara v Nitre priestor, ktorý prepája moderné technológie s kultúrou a s prírodnými prvkami. Objekty ponúkajú nielen príjemné posedenie v historickom centre mesta v tieni zelene, ale samé produkujú solárnu energiu, na báze ktorej funguje zavlažovací systém a LED osvetlenie. Atmosféru dotvorí prírodná výsadba.

„Sme veľmi radi, že si Foxconn vybral k podpore práve náš projekt. Získali sme takto nového partnera, s ktorým veríme, že budeme rozvíjať dlhodobú spoluprácu. Ja som už na slávnostnom odovzdávaní grantov spomínala, že keď vyšla výzva na grantový program spoločnosti Foxconn, mala som pocit, že je nastavená práve pre nás, pretože spája v sebe snahu o inovatívne riešenie, verejné priestory, zelené stratégie, nové technológie a zapojenie mladých ľudí. Je skvelé vedieť, že v Nitre pôsobí spoločnosť, ktorá chce stáť po boku nových projektov a aktivít,“ uviedla Slávka Civáňová z Divadla Andreja Bagara, ktorá je autorkou samotnej myšlienky projektu.

Dokončujú sa aj ďalšie víťazné návrhy tohto ročníka – náučný turistický chodník a výsadba ovocných stromov na cyklotrase v Janíkovciach. Všetky tri projekty podporila spoločnosť Foxconn Slovakia sumou 7000 eur. „Aj takto chceme prispieť k zveľadeniu a rozvoju Nitry a jej okolitých oblastí. Záleží nám na meste, v ktorom sídli a funguje naša spoločnosť. Chceme sa preto aktívne podieľať na tvorbe krajšieho a modernejšieho mesta,“ povedal k tohtoročným projektom Ladislav Procházka, hovorca spoločnosti Foxconn Slovakia.

Ďalšie články

INOVATÍVNEJŠIA NITRA VĎAKA FOXCONNU

18. apríla 2024

INOVATÍVNEJŠIA NITRA VĎAKA FOXCONNU

Čítať ďalej
DARUJTE HODINU NAŠEJ ZEMI

23. marca 2024

DARUJTE HODINU NAŠEJ ZEMI

Čítať ďalej
PATRÍME K NAJINOVATÍVNEJŠÍM FIRMÁM NA SVETE

07. marca 2024

PATRÍME K NAJINOVATÍVNEJŠÍM FIRMÁM NA SVETE

Čítať ďalej