Foxconn Slovakia sa v máji po prvý raz zapojil do národnej kampane, ktorej hlavným cieľom je podporiť rozvoj nemotorovej, predovšetkým cyklistickej dopravy v mestách. A hneď pri premiére nabicyklovali naši kolegovia najviac kilometrov spomedzi nitrianskych firiem.

Z našej spoločnosti sa do akcie aktívne zapojilo päť cyklistických tímov v zložení 16 mužov a dve ženy. Spoločne najazdili viac ako 3390 kilometrov. Najvýkonnejšiemu účastníkovi na cyklotachometri nabehlo vyše 657 km, najaktívnejší kolega v máji absolvoval 40 jázd do alebo z práce. To všetko v mizernom počasí, ktoré viac ako máj pripomínalo daždivý a chladný október. Ale podmienky mali rovnaké všetky zapojené firmy.

Účastníci z radov našich kolegov apelovali najmä na vytvorenie podmienok pre cyklistov v nitrianskom regióne, vybudovanie cyklociest a tým pádom odľahčenie automobilovej dopravy. Bezpečný prístup cyklistov do priemyselných parkov by mal byť automatickou súčasťou takýchto projektov, čo by prispelo k zlepšeniu životného prostredia a motivovalo by to viacej ľudí využívať namiesto áut ekologickejšie formy dopravy.

Ďalšie články

INOVATÍVNEJŠIA NITRA VĎAKA FOXCONNU

18. apríla 2024

INOVATÍVNEJŠIA NITRA VĎAKA FOXCONNU

Čítať ďalej
DARUJTE HODINU NAŠEJ ZEMI

23. marca 2024

DARUJTE HODINU NAŠEJ ZEMI

Čítať ďalej
PATRÍME K NAJINOVATÍVNEJŠÍM FIRMÁM NA SVETE

07. marca 2024

PATRÍME K NAJINOVATÍVNEJŠÍM FIRMÁM NA SVETE

Čítať ďalej