Foxconn Slovakia sa v máji po prvý raz zapojil do národnej kampane, ktorej hlavným cieľom je podporiť rozvoj nemotorovej, predovšetkým cyklistickej dopravy v mestách. A hneď pri premiére nabicyklovali naši kolegovia najviac kilometrov spomedzi nitrianskych firiem.

Z našej spoločnosti sa do akcie aktívne zapojilo päť cyklistických tímov v zložení 16 mužov a dve ženy. Spoločne najazdili viac ako 3390 kilometrov. Najvýkonnejšiemu účastníkovi na cyklotachometri nabehlo vyše 657 km, najaktívnejší kolega v máji absolvoval 40 jázd do alebo z práce. To všetko v mizernom počasí, ktoré viac ako máj pripomínalo daždivý a chladný október. Ale podmienky mali rovnaké všetky zapojené firmy.

Účastníci z radov našich kolegov apelovali najmä na vytvorenie podmienok pre cyklistov v nitrianskom regióne, vybudovanie cyklociest a tým pádom odľahčenie automobilovej dopravy. Bezpečný prístup cyklistov do priemyselných parkov by mal byť automatickou súčasťou takýchto projektov, čo by prispelo k zlepšeniu životného prostredia a motivovalo by to viacej ľudí využívať namiesto áut ekologickejšie formy dopravy.

Ďalšie články

ZO SRDCA ĎAKUJEME

31. januára 2023

ZO SRDCA ĎAKUJEME

Čítať ďalej
OPÄŤ PATRÍME MEDZI TOP 10 NAJZAMESTNÁVATEĽOV NA SLOVENSKU

23. januára 2023

OPÄŤ PATRÍME MEDZI TOP 10 NAJZAMESTNÁVATEĽOV NA SLOVENSKU

Čítať ďalej
VZDELANIE JE ZÁKLAD ÚSPEŠNÉHO ŽIVOTA

09. januára 2023

VZDELANIE JE ZÁKLAD ÚSPEŠNÉHO ŽIVOTA

Čítať ďalej