BUDÚCNOSŤ VIDÍME ZELENO

Foxconn Slovakia má síce modré logo, ale zelené srdce. Sme totiž presvedčení, že budúcnosť záleží aj od nášho prístupu k životnému prostrediu. Byť eko je totiž logické. Aj takto tvoríme našu budúcnosť a snažíme sa ju maximálnym úsilím vyfarbiť do zelena.

 

#1 VZDELÁVAME V EKOLÓGII

A keďže byť eko je logické, preto tradične a symbolicky práve dnes v Deň životného prostredia spúšťame v našej firme eko mesiac.

Vďaka nemu hlbšie vzdelávame v ekologických témach aj našich zamestnancov. Či už je to kampaň proti plytvaniu s jedlom alebo o správnom triedení odpadu.

Tak, aby sme sa zodpovedne správali nielen v práci, ale aj doma.

 

#2 ODPAD U NÁS ODPADÁVA

A to doslova.

Vo Foxconn Slovakia sa nám totiž aj minulý rok podarilo zhodnotiť až 99 % odpadu. Za posledné roky sa môžeme pochváliť skvelými číslami, ktoré neklesli pod 98 % zhodnotenia odpadu.

 

#3 SME NA SEBA EKOPRÍSNI

Vo Foxconn Slovakia vyrábame podľa striktných environmentálnych požiadaviek. Sledujeme a riadime sa prísnymi internými limitmi.

Takže ťažké kovy a iné škodlivé látky majú v našich výrobkoch červenú. Naše interné limity sú obvykle ešte totiž prísnejšie ako legislatívne požiadavky Európskej únie či Slovenska.

 

#4 NAŠOU MISIOU SÚ MINIMÁLNE EMISIE

Emisie držíme nakrátko.

Vo Foxconn Slovakia znižujeme množstvo emisií a iných znečisťujúcich látok používaním chémie s nízkym obsahom VOC (volatile organic compound). Takisto robíme všetko preto, aby naše komponenty neprichádzali v poloprázdnych kontajneroch. Prepravu svedomito optimalizujeme.
A napokon životné prostredie chránime aj tým, že nevypúšťame žiadne technologické vody.

 

#5 AKÉ DOSTANEME, TAKÉ VRÁTIME

Držíme sa tohto pravidla.

Pri spolupráci s lokálnymi dodávateľmi uprednostňujeme používanie vratných – viacnásobne použiteľných obalov. To znamená, že niektoré súčiastky alebo darčeky pre zamestnancov, ktoré prídu zabalené v krabiciach alebo na paletách vraciame po vybalení tovaru späť k dodávateľom.

A z toho máme radosť my vo Foxconn Slovakia, naši dodávatelia aj príroda. Každý znova využitý obal sa totiž počíta.

 

#6 SADÍME OSTOŠESŤ

Pretože stromy a kríky sú pľúcami našej zeme. S nimi sa nám lepšie dýcha.

V areáli Foxconn Slovakia sme za posledné dva roky vysadili viac ako 300 stromov a kríkov. A v tomto trende mienime pokračovať.

Vďaka grantovému projektu Nitrianskej komunitnej nadácie „Inovatívne s Foxconnom“ sme zase podporili výsadbu 400 ovocných stromov v okolí cyklotrasy Nitra – Vráble. Nech sa nám cestou do práce na bicykli lepšie dýcha.

 

#7 KDE SÚ VČELY, TAM JE MED

Keby nebolo včiel, nebolo by ani nás.

Uvedomujeme si, že globálnym odlesňovaním prichádzajú včely o svoj prirodzený domov. Preto sme nášmu zamestnancovi, vášnivému včelárovi – ponúkli možnosť uložiť včelie úle v exteriéri našej spoločnosti, a využiť tak naše voľné zelené plochy. Samozrejme, všetko s ohľadom na bezpečnosť.

Naša spoločnosť sa síce nachádza v priemyselnom parku, no aj v tesnej blízkosti úrodných polí a Zoborskej lesostepi. Dúfame, že si u nás včelie rodiny prídu na svoje. A že našim návštevníkom bude chutiť med priamo z Foxconn Slovakia.

 

#8 ZA ŽIVOTNÉ PROSTREDIE SA TREBA POSTAVIŤ

Vždy keď chcú zamestnanci Foxconn Slovakia niečo zahodiť, musia sa preto postaviť.

Minimálne od svojho pracovného stola alebo miesta a prejsť k farebne označeným recyklačným nádobám. Kôš totiž pri svojom pracovnom mieste nenájdu.
Lebo spraviť pár krokov navyše a odpad správne roztriediť je to najmenej, čo môžeme pre budúcnosť našej planéty spraviť.

 

#9 JAZDÍME SPOLU

Či už za Foxconn cyklotím alebo v aute.

Vo firemnej mobilnej aplikácii sme nedávno spustili novú možnosť spoločného cestovania do práce a z práce. A tak sa môžu naši zamestnanci zviesť do práce autom spoločne. Mesačne tak šetria nielen financie, ale aj naše ovzdušie.

Okrem iného firma podporuje tiež športovcov a tímového ducha. V minulom ročníku súťaže Do práce na bicykli sa našim kolegom podarilo najazdiť najviac kilometrov na jednotlivca. Aj vďaka nim sa nám v Nitre lepšie dýcha.

 

#10 ŠETRÍME PRÍRODU

Šetríme všade, kde sa dá, a to aj vďaka internému projektu „Energy saving“.

Na každom oddelení Foxconn Slovakia máme kolegu, ktorý hľadá možnosti ako neplytvať. Aby nezostal zapnutý monitor, svetlo alebo kvapkajúca batéria.

Tento rok sme si dali za cieľ ušetriť najmä na spotrebe elektrickej energie. Plytvaniu vo Foxconn Slovakia skrátka nedávame šancu.

 

#11 ZMÝŠĽAME (EKO)LOGICKY

A máme na to aj papier.

Certifikát ISO 14001:2015 sme vo Foxconn Slovakia získali po dôkladnom audite našich interných procesov. Vďaka nemu tak môžeme neustále zlepšovať kvalitu životného prostredia.

Patríme totiž k najväčším výrobným závodom na Slovensku, a to je veľká zodpovednosť. Preto pri výrobe zodpovedne pristupujeme ku každej činnosti a myslíme pritom aj na ekológiu.