V závere júna sa v rámci 15. ročníka Týždňa dobrovoľníctva uskutočnili po celom Slovensku rôzne dobrovoľnícke aktivity. A radi by sme sa pochválili rekordom, ku ktorému pomohli aj naši kolegovia. Týždeň dobrovoľníctva organizujú dobrovoľnícke centrá a organizácie vo všetkých krajoch. Do aktuálneho ročníka sa zapojilo rekordných 6 469 účastníkov, ktorí odpracovali 25 180 hodín, čo pri prepočte na ekonomickú hodnotu práce predstavuje vyše 134-tisíc eur venovaných dobrovoľníctvu.

V Nitrianskom kraji sa okrem Foxconn Slovakia tejto dobrovoľníckej akcie, organizovanej Nitrianske centrum dobrovoľníctva, ďalších 27 organizácií a firiem, ktoré pomáhali na 37 aktivitách. Naši kolegovia skrášlili športový areál Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre (Plážové kurty CUŠ SPU).

Okrem toho sa však podarilo vyčistiť aj vlakovú stanicu v Nitre, Amfiteáter Nitra, Alej na prameni. Skrášlilo sa Komunitné centrum Klokočina, Hospic, ZSS Borinka, ZpS Zobor, Útulok pre Jednotlivcov s deťmi, vonkajšie priestory škôl. Dobrovoľníci pomáhali tiež v sociálnej oblasti, venovali sa seniorom a klientom zariadení sociálnych služieb. Zorganizovali sa akcie DOBRO.trh, Beh za Hospic a 2 veľké zbierky pre rodiny zo znevýhodneného prostredia pre Úsmev ako dar a OZ Podaj mi ruku.

Aktivity počas Týždňa dobrovoľníctva v Nitrianskom kraji uskutočnili aj v Topoľčanoch, Leviciach, Zlatých Moravciach, Zbehoch, Cabaji Čápori, Slepčanoch, Komjaticiach a v Bojnej.

Viac informácií nájdete tu >

Ďalšie články

SLOVENSKÝ FOLKLÓR NA TAIWANE 

05. februára 2024

SLOVENSKÝ FOLKLÓR NA TAIWANE 

Čítať ďalej
ĎAKUJEME VŠETKÝMI DESIATIMI ZA VAŠE HLASY

26. januára 2024

ĎAKUJEME VŠETKÝMI DESIATIMI ZA VAŠE HLASY

Čítať ďalej
MÁTE UŽ FOTKU S NAJKRAJŠÍM VÝHĽADOM NA NITRU? 

25. januára 2024

MÁTE UŽ FOTKU S NAJKRAJŠÍM VÝHĽADOM NA NITRU? 

Čítať ďalej