V závere júna sa v rámci 15. ročníka Týždňa dobrovoľníctva uskutočnili po celom Slovensku rôzne dobrovoľnícke aktivity. A radi by sme sa pochválili rekordom, ku ktorému pomohli aj naši kolegovia. Týždeň dobrovoľníctva organizujú dobrovoľnícke centrá a organizácie vo všetkých krajoch. Do aktuálneho ročníka sa zapojilo rekordných 6 469 účastníkov, ktorí odpracovali 25 180 hodín, čo pri prepočte na ekonomickú hodnotu práce predstavuje vyše 134-tisíc eur venovaných dobrovoľníctvu.

V Nitrianskom kraji sa okrem Foxconn Slovakia tejto dobrovoľníckej akcie, organizovanej Nitrianske centrum dobrovoľníctva, ďalších 27 organizácií a firiem, ktoré pomáhali na 37 aktivitách. Naši kolegovia skrášlili športový areál Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre (Plážové kurty CUŠ SPU).

Okrem toho sa však podarilo vyčistiť aj vlakovú stanicu v Nitre, Amfiteáter Nitra, Alej na prameni. Skrášlilo sa Komunitné centrum Klokočina, Hospic, ZSS Borinka, ZpS Zobor, Útulok pre Jednotlivcov s deťmi, vonkajšie priestory škôl. Dobrovoľníci pomáhali tiež v sociálnej oblasti, venovali sa seniorom a klientom zariadení sociálnych služieb. Zorganizovali sa akcie DOBRO.trh, Beh za Hospic a 2 veľké zbierky pre rodiny zo znevýhodneného prostredia pre Úsmev ako dar a OZ Podaj mi ruku.

Aktivity počas Týždňa dobrovoľníctva v Nitrianskom kraji uskutočnili aj v Topoľčanoch, Leviciach, Zlatých Moravciach, Zbehoch, Cabaji Čápori, Slepčanoch, Komjaticiach a v Bojnej.

Viac informácií nájdete tu >

Ďalšie články

INOVATÍVNEJŠIA NITRA VĎAKA FOXCONNU

18. apríla 2024

INOVATÍVNEJŠIA NITRA VĎAKA FOXCONNU

Čítať ďalej
DARUJTE HODINU NAŠEJ ZEMI

23. marca 2024

DARUJTE HODINU NAŠEJ ZEMI

Čítať ďalej
PATRÍME K NAJINOVATÍVNEJŠÍM FIRMÁM NA SVETE

07. marca 2024

PATRÍME K NAJINOVATÍVNEJŠÍM FIRMÁM NA SVETE

Čítať ďalej