Magazín Priemysel Dnes priniesol profilové interview s Petrom Hrčkom, výkonným riaditeľom spoločnosti Foxconn Slovakia. Hovorí sa v ňom o technologických výzvach pri výrobe elektroniky, ekonomických výsledkoch, zamestnanosti, ekológii a výhľadoch do budúcnosti.

„Aktuálne vyrábame majoritne LED TV, ale tiež sme jediným výrobcom OLED TV u nás. Vyrábame prístroje až do rozlíšenia 8K s uhlopriečkami viac ako 2 metre a tiež produkty s jedinečnou technológiou,“ hovorí Peter Hrčka.

„Napriek tomu, že je trh s TV turbulentný a náklady na prácu na Slovensku rapídne stúpajú, priebežne sa nám darí udržiavať tržby okolo 1,1 mld. eur a kladnú bilanciu,“ konštatuje riaditeľ Foxconnu Slovakia. „Ostrá konkurencia je aj v segmente kontraktných výrobcov v sektore strednej a východnej Európy a o zákazky musíme bojovať. Znižujúca sa cena materiálov tiež nehrá v prospech firiem v EÚ, nakoľko mzdové náklady majú významný podiel na cene finálneho výrobku.“

V súvislosti s pracovným trhom Peter Hrčka uviedol, že nájsť kvalifikovanú pracovnú silu je takmer nemožná misia. „Zvlášť v Nitre minulý rok chýbala pracovná sila ako taká. Bez základných tréningových programov je v aktuálnej dobre takmer nemožné operovať.“

Téme Smart Industry sa Foxconn venuje od roku 2015, kedy naštartoval interný projekt Smart factory a vytvorili oddelenie venujúce sa budúcnosti výrobných procesov a logistiky. „Ide o jeden z pilierov našej aktuálnej operácie a motor inovačných aktivít a zlepšovania efektivity,“ zdôraznil riaditeľ spoločnosti.

A aké sú vízie do budúcna? „Stále sa zameriavame na výrobu spotrebnej elektroniky a naše kapacity máme aktuálne trvalo vyťažené, takže výraznú zmenu v našom portfóliu v blízkej budúcnosti neočakávame,“ uviedol Peter Hrčka.

 

Ďalšie články

VŠADE DOBRE, TU JE NAJ

04. októbra 2022

VŠADE DOBRE, TU JE NAJ

Čítať ďalej
ROZBEHNITE SVOJ BIZNIS S NAMI

12. augusta 2022

ROZBEHNITE SVOJ BIZNIS S NAMI

Čítať ďalej
NOVÝ ZELENÝ ATELIÉR VYRÁSTOL V BOTANICKEJ ZÁHRADE AJ VĎAKA NAŠEJ POMOCI

12. augusta 2022

NOVÝ ZELENÝ ATELIÉR VYRÁSTOL V BOTANICKEJ ZÁHRADE AJ VĎAKA NAŠEJ POMOCI

Čítať ďalej