KÝM VEĽA FIRIEM O SMART FACTORY HOVORÍ, FOXCONN SLOVAKIA ŇOU REÁLNE JE. SPOLOČNOSŤ REALIZUJE INOVÁCIE INDUSTRY 4.0 UŽ OD ROKU 2016 A MÁ ZA SEBOU MNOŽSTVO ÚSPEŠNÝCH PROJEKTOV V AUTOMATIZÁCII, ROBOTIZÁCII A IOT. FOXCONN JE PRIPRAVENÝ TIETO SLUŽBY PONÚKNUŤ AJ PRE INÉ FIRMY.

Foxconn Slovakia, spol. s r.o. nie je len druhým najväčším producentom spotrebnej elektroniky na Slovensku. Je aj inkubátorom nových technických riešení a inovácií. „Podporujeme veľkých hráčov aj začínajúce firmy. Naše know- -how preberajú nielen ďalšie závody Foxconn v Amerike a v Ázii, ale dokonca aj fabriky vlastnené priamo prémiovými značkami si naše riešenia nastavujú ako svoj nový štandard,“ konštatuje výkonný riaditeľ spoločnosti Peter Hrčka.
Foxconn sa vo vývoji smart riešení zameriava na tri základné oblasti: Podnikový informačný systém (ERP), Automatizáciu a robotizáciu, Inovácie v systémoch riadenia výroby a Internet vecí. „Disponujeme špičkovým tímom pre produkciu, inžiniering aj IT so schopnosťami preverenými množstvom projektov v extrémne konkurenčnom prostredí elektrotechnického biznisu,“ hovorí riaditeľ pre IT a SmartFactory Jozef Bodiš.
VYUŽITIE SMARTFACTORY VO VÝROBE
„V elektrotechnickej výrobe, IT službách a inžinieringu vieme poskytnúť komplexné riešenia od vývoja softvéru cez návrh výrobného procesu až po samotnú finálnu produkciu. Sme špecialisti na automatizáciu, robotizáciu a IoT. S našimi skúsenosťami a technologickým vybavením sme partnerom veľkých svetových značiek i startupov,“ dopĺňa Jozef Bodiš.
Foxconn Slovakia je expertom na automatizované výrobné linky, nasadenie robotov na pozície, náročné pre ľudí z hľadiska fyzickej námahy či komplexnosti operácie, minimalizáciu chýb ľudského faktora či produkciu v 100-percentnej kvalite. Jeho robotická výrobná linka na LCD televízory je svetovým unikátom.
„Sme pripravení poskytovať poradenskú činnosť v oblasti Priemysel 4.0 na základe našich skúseností aj iným spoločnostiam,“ konštatuje riaditeľ spoločnosti pre IT a Smart- Factory. „Urobíme analýzu ich inovačného potenciálu, zameriame sa pritom na kľúčové business procesy, výrobné procesy a existujúce IT riešenia.“
Súčasťou navrhnutých vylepšení môže byť aj vývoj softvérových riešení na mieru, príprava dát a realizácia Business Intelligence, zber dát z existujúcich výrobných systémov prostredníctvom IoT.
DIGITÁLNE DVOJČA
„Mnoho ľudí hovorí o technológiách, robotoch – naša sila je však v ľuďoch. Práve naši ľudia stoja za každou modernizáciou, podporujeme ich úžasnú chuť a odhodlanie zlepšovať veci. Preto do nich investujeme čas i prostriedky. Inovácie totiž nevznikajú na papieri: je potrebné mať do detailov naštudované fungovanie procesov na základe zberu exaktných dát, zároveň sledovať najnovšie trendy a následne tieto veci spojiť, aby výsledkom bola ešte lepšia Smart Factory.“
Vo Foxconne Slovakia je súčasťou reálnej technológie jej digitálne dvojča. „Stačí sa pozrieť do PC alebo do mobilu a vďaka digitalizovanému klonu napríklad výrobnej linky v reálnom čase vidíme, aká je aktuálna situácia na jednotlivých výrobných pozíciách, aký je výstup produkcie a či beží všetko hladko. Ak nastane problém, vieme ho okamžite riešiť,“ konštatuje Jozef Bodiš. Digitálne dvojča je zároveň najlepším kľúčom k optimalizácii procesov a k ďalším inováciám.
TECHNOLÓGIE PRE PRODUKCIU I AUTOMOTIVE
Tím odborníkov vo Foxconn Slovakia má skúsenosti nielen s návrhom robotických automatizovaných zariadení, ale aj s ich realizáciou spolu s celými výrobnými linkami či technologickými celkami. „Všetko presne podľa požiadaviek klienta, s plnou funkčnosťou a spoľahlivosťou, ale často aj lepšie, pretože pri analýze sa spravidla príde na efektívnejšie riešenie či drobné vylepšenia, ktoré znamenajú úsporu času, pracovnej sily i nákladov,“ dopĺňa šéf oddelenia SmartFactory.
V oblasti automotive vie Foxconn Slovakia navrhnúť, vyrobiť a dodať produkty pre elektromobilitu, elektronické systémy vozidiel, LED osvetlenie, MMI rozhrania a displeje, základné dosky a SW pre elektronické jednotky.
VÝROBNÉ SLUŽBY
Popri automatizácii poskytuje spoločnosť aj výrobné služby: osádzanie komponentov SMT na moderných linkách, následné testovanie osadených dosiek plošných spojov či programovanie softvéru do hotových dosiek. Disponuje aj SMT laboratóriom pre analýzu a testovanie komponentov.
Samozrejme, rokmi preverená je produkcia spotrebnej elektroniky pre prémiové svetové značky v 100-percentnej kvalite a maximálnej možnej efektivite a flexibilite.

Ďalšie články

INOVATÍVNEJŠIA NITRA VĎAKA FOXCONNU

18. apríla 2024

INOVATÍVNEJŠIA NITRA VĎAKA FOXCONNU

Čítať ďalej
DARUJTE HODINU NAŠEJ ZEMI

23. marca 2024

DARUJTE HODINU NAŠEJ ZEMI

Čítať ďalej
PATRÍME K NAJINOVATÍVNEJŠÍM FIRMÁM NA SVETE

07. marca 2024

PATRÍME K NAJINOVATÍVNEJŠÍM FIRMÁM NA SVETE

Čítať ďalej