Príroda sa po zime pomaly prebúdza k životu. Rovnako aj naše včely, ktoré sme minulý rok umiestnili vo Foxconn Slovakia.

„Včelím rodinám sa po prvej sezóne vo Foxconne darí. Zimu prežili v dobrej kondícii. Ak je včelstvo dobre zásobené a ošetrené, prezimuje aj v tuhej zime. Prvé jarné prelety začínajú už v týchto dňoch, keď teplota v tieni presiahne 10 °C. Jarná starostlivosť o včelstvá je nesmierne dôležitá, aby sa im darilo v ďalšom období. Kontrolujú sa zásoby v úli, znášky sladiny a peľu a podľa toho včelár musí reagovať,“ vysvetľuje Foxconn včelár Pavol Lehoťák.

Rozvíja sa aj ďalší včelársky projekt Edukačnej včelnice na Zobori, ktorý sme podporili. Včelnica nedávno získala certifikát Regionálneho produktu PONITRIE. Dokončuje sa v nej ďalšia etapa zavlažovacieho systému, aby bola pripravená na leto. Včelár Rudolf Kotrusz sa už teší na prvé plánované exkurzie škôl z Nitry. Navyše apidomček, ktorý tam vyrástol, bude už čoskoro ponúkať možnosti denných či nočných pobytov.

Podporujeme ochranu včiel, pretože vieme akú dôležitú rolu zohrávajú tieto nenápadné tvory v našom ekosystéme. Chceme totiž, aby naša spoločná budúcnosť bola naďalej zelená. 💚

Ďalšie články

INOVATÍVNEJŠIA NITRA VĎAKA FOXCONNU

18. apríla 2024

INOVATÍVNEJŠIA NITRA VĎAKA FOXCONNU

Čítať ďalej
DARUJTE HODINU NAŠEJ ZEMI

23. marca 2024

DARUJTE HODINU NAŠEJ ZEMI

Čítať ďalej
PATRÍME K NAJINOVATÍVNEJŠÍM FIRMÁM NA SVETE

07. marca 2024

PATRÍME K NAJINOVATÍVNEJŠÍM FIRMÁM NA SVETE

Čítať ďalej