Príroda sa po zime pomaly prebúdza k životu. Rovnako aj naše včely, ktoré sme minulý rok umiestnili vo Foxconn Slovakia.

„Včelím rodinám sa po prvej sezóne vo Foxconne darí. Zimu prežili v dobrej kondícii. Ak je včelstvo dobre zásobené a ošetrené, prezimuje aj v tuhej zime. Prvé jarné prelety začínajú už v týchto dňoch, keď teplota v tieni presiahne 10 °C. Jarná starostlivosť o včelstvá je nesmierne dôležitá, aby sa im darilo v ďalšom období. Kontrolujú sa zásoby v úli, znášky sladiny a peľu a podľa toho včelár musí reagovať,“ vysvetľuje Foxconn včelár Pavol Lehoťák.

Rozvíja sa aj ďalší včelársky projekt Edukačnej včelnice na Zobori, ktorý sme podporili. Včelnica nedávno získala certifikát Regionálneho produktu PONITRIE. Dokončuje sa v nej ďalšia etapa zavlažovacieho systému, aby bola pripravená na leto. Včelár Rudolf Kotrusz sa už teší na prvé plánované exkurzie škôl z Nitry. Navyše apidomček, ktorý tam vyrástol, bude už čoskoro ponúkať možnosti denných či nočných pobytov.

Podporujeme ochranu včiel, pretože vieme akú dôležitú rolu zohrávajú tieto nenápadné tvory v našom ekosystéme. Chceme totiž, aby naša spoločná budúcnosť bola naďalej zelená. 💚

Ďalšie články

AJ ŠKÔLKY V NITRIANSKOM KRAJI BUDÚ ŽIŤ TECHNIKOU

07. septembra 2023

AJ ŠKÔLKY V NITRIANSKOM KRAJI BUDÚ ŽIŤ TECHNIKOU

Čítať ďalej
ÚSPEŠNÝ FOXCONN ZELENÝ CYKLOTÍM V NITRE

14. augusta 2023

ÚSPEŠNÝ FOXCONN ZELENÝ CYKLOTÍM V NITRE

Čítať ďalej
POMOHLI SME PREKONAŤ DOBROVOĽNÍCKY REKORD

26. júla 2023

POMOHLI SME PREKONAŤ DOBROVOĽNÍCKY REKORD

Čítať ďalej