Príroda sa po zime pomaly prebúdza k životu. Rovnako aj naše včely, ktoré sme minulý rok umiestnili vo Foxconn Slovakia.

„Včelím rodinám sa po prvej sezóne vo Foxconne darí. Zimu prežili v dobrej kondícii. Ak je včelstvo dobre zásobené a ošetrené, prezimuje aj v tuhej zime. Prvé jarné prelety začínajú už v týchto dňoch, keď teplota v tieni presiahne 10 °C. Jarná starostlivosť o včelstvá je nesmierne dôležitá, aby sa im darilo v ďalšom období. Kontrolujú sa zásoby v úli, znášky sladiny a peľu a podľa toho včelár musí reagovať,“ vysvetľuje Foxconn včelár Pavol Lehoťák.

Rozvíja sa aj ďalší včelársky projekt Edukačnej včelnice na Zobori, ktorý sme podporili. Včelnica nedávno získala certifikát Regionálneho produktu PONITRIE. Dokončuje sa v nej ďalšia etapa zavlažovacieho systému, aby bola pripravená na leto. Včelár Rudolf Kotrusz sa už teší na prvé plánované exkurzie škôl z Nitry. Navyše apidomček, ktorý tam vyrástol, bude už čoskoro ponúkať možnosti denných či nočných pobytov.

Podporujeme ochranu včiel, pretože vieme akú dôležitú rolu zohrávajú tieto nenápadné tvory v našom ekosystéme. Chceme totiž, aby naša spoločná budúcnosť bola naďalej zelená. 💚

Ďalšie články

SLOVENSKÝ FOLKLÓR NA TAIWANE 

05. februára 2024

SLOVENSKÝ FOLKLÓR NA TAIWANE 

Čítať ďalej
ĎAKUJEME VŠETKÝMI DESIATIMI ZA VAŠE HLASY

26. januára 2024

ĎAKUJEME VŠETKÝMI DESIATIMI ZA VAŠE HLASY

Čítať ďalej
MÁTE UŽ FOTKU S NAJKRAJŠÍM VÝHĽADOM NA NITRU? 

25. januára 2024

MÁTE UŽ FOTKU S NAJKRAJŠÍM VÝHĽADOM NA NITRU? 

Čítať ďalej